2022-05-16, pirmadienis, 18:48.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

„Žydintis poezijos ruduo...“ Viduklės miestelio bibliotekoje (1)

2018-09-21, Angelė Šarkienė
„Žydintis poezijos ruduo...“ Viduklės miestelio bibliotekoje

Jau eilę metų gyvuoja graži tradicija - rengti rudeninius "Dubysos" literatų klubo poezijos skaitymus Viduklėje, miestelio bibliotekoje. Šįmet jaukus ir šiltas (rugsėjo dvidešimtąją mus neįprastai lepino vis dar neišėjusios vasaros kaitra ir giedras dangus!)  meninio žodžio meistrų ir vidukliškių poezijos mylėtojų susibūrimas - jau devintasis. 

 

Vidurdienį bibliotekon sugužėjo ir prie ovalaus stalo susėdo nemažas būrys kūrėjų, kuriuos skaitytojai prisimena iš ankstesnių metų susitikimų: vidukliškės - klubo pirmininkė Danguolė Marija Peckuvienė,  ir Regina Pleskienė, netolimi kaimynai nuo Sujainių krašto - Janina Tautkienė, Pranas Laurinavičius, Antanas Miceika. Į poetų susibūrimą atvyko Irena Bulotienė, Teresė Stankevičienė, Nijolė Kaminskienė, Alfonsas Vaičiulis, Birutė Navakauskienė, Ksavera Mėlinienė.

 

Susirinkusius pasveikinusi bibliotekininkė Janina Gečaitė tolesnį renginio vedimą patikėjo poniai Danguolei, kuri savo ruožtu suteikė žodį visiems dubysiečiams, o kalba poetai, kaip žinia, eilėmis... Liejosi posmai apie Tėvynę, rudenį, apie gyvenimą, meilę ir šiandienos aktualijas, Lietuvos skaudulius. Savo kūrybos eilių paskaitė ir vidukliškė Petronelė Trumpytė.

 

Poetų ir jų gerbėjų susibūrimą papuošė Raseinių Kultūros centro Viduklėje meno kolektyvai - moterų ansamblis "Ringė"(vadovė Gerda Lapinskaitė) ir meno vadovių (čia aš senu papratimu jas taip pavadinau!) Gerdos Lapinskaitės bei Ligitos Matelienės duetas. 

 

Poetų tarpusavio bendravimas ir lyrinis pokalbis su meninio žodžio gerbėjais buvo kaip reta šiltas, nuoširdus, netrūko puikios nuotaikos, juoko, aplodismentų, gėlių...

 

Pasibaigus literatūrinei - muzikinei popietės daliai, Aiva Gailienė susirinkusiuosius pakvietė prie vaišių stalo užkąsti, pasimėgauti kavos ir arbatos puodeliu, vaisiais, saldumynais, pabendrauti... Nuoširdus ačiū nuolatinei šventės rėmėjai Danguolei Marijai Peckuvienei - už skanėstus, visiems poetams - už sielos peną, taip pat pagarba ir dėkingumas dainininkėms, kurių dainos labai pagyvino renginį ir, žinoma, didelis "ačiū" svetingoms šeimininkėms - bibliotekininkei Janinai Gečaitei, Kultūros centro Viduklėje darbuotojoms Aivai Gailienei, Ligitai Matelienei, Gerdai Lapinskaitei, kurios rūpinosi viskuo, kas reikalinga, pradedant popietės scenarijumi, baigiant vaišių stalu.

 

Iki naujų  susibūrimų, iki kito poezijos rudens Viduklėje!

 

 

Contact form

 

Angelė 2018-09-21 14:16:54 IP: 78.60.80.30

Patikslinimas. "DUBYSOS" literatų klubo rudeniniai poezijos skaitymai VIDUKLĖS BIBLIOTEKOJE šįmet vyko aštuntą kartą. Prieš tai šis renginys kartą ar du buvo surengtas Viduklės kultūros namuose!Šios dienos vardadieniai