2021-10-20, trečiadienis, 14:20.     Šiandien Viduklėje saulė teka 08:12, leidžiasi 18:18, dienos ilgumas 10:6.

XVIII NACIONALINĖS LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI VIDUKLĖS SIMONO STANEVIČIAUS GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE

2018-05-02, paskelbė Romena Antanavičienė
XVIII NACIONALINĖS LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI  VIDUKLĖS SIMONO STANEVIČIAUS GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE

Nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ dienomis Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bibliotekoje  veiklų netrūko. Pirmadienį vyko garsiniai skaitymai su gimnazijos  mažaisiais. Antradienį bibliotekoje vyko popietė „Knyga, kvepianti arbata“. Antrokai gimnazistai prie gardžiai kvepiančios arbatos puodelio papasakojo, kokias knygas šiuo metu skaito, domėjosi ir klausinėjo apie bibliotekininko profesiją. „Kai dirbi mėgstamą darbą, tai ir dirbti nereikia!“ – su šypsena į antrokų klausimus apie profesiją atsakė bibliotekininkė  Lina Pocienė, kuri šį darbą dirba jau  dvidešimt aštuonerius metus.

Trečiadienį  antrokai ir mokytoja Raigeda į biblioteką atskubėjo nešini pieštukais, akvarele ir kitokiais dažais. Vadovaujantis metodika „Dėmės liejimas pagal Sigutę Ach“, buvo sukurti vienas už kitą gražesni, įdomesni ir fantastiškesni darbeliai, kurie privertė antrokėlius aikčioti iš nuostabos ir džiaugsmo.   Vėliau jų darbeliai buvo eksponuojami bibliotekoje. Prie mažųjų antrokėlių savo darbus ant drobių pridėjo ir keletas šeštokų, socialinių įgūdžių valandėlės metu su socialine pedagoge Romena parengę parodą „Žydėjimas“.

Ketvirtadienį, bibliotekininkės ir dorinio ugdymo (tikybos) mokytojos Editos Baltrušaitienės iniciatyva, mūsų gimnaziją aplankė Raseinių Marcelijaus Martinaičio bibliotekos bibliotekininkas, kraštotyrininkas, knygų autorius Jonas Brigys. Susitikimo metu svečias įdomiai  pristatė  kiekvieną savo  išleistą knygą. Papasakojo, su kokiais iššūkiais  tenka susidurti, norint išleisti knygą. Svečias kalbėjo, kad jam visuomet patiko knygos ir norėjo būti arčiau jų, todėl neatsitiktinai pasirinko bibliotekininko profesiją.  ,,O įdomiausia ir labiausiai įtraukianti veikla –  „raustis“ istorijos archyvuose“, – prisipažino kraštotyrininkas. 

Po šio įdomaus susitikimo bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai „Maži – dideliems, dideli –mažiems“. Šeštokai džiaugėsi galimybe skaityti knygą mažiesiems pirmokėliams, o ir pirmokėliai jautėsi išdidžiai, galėdami parodyti savo puikius skaitymo įgūdžius. Pirmokai džiaugėsi, kad susirado naujų draugų!

Penktadienį aštuntokai, lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Jaščepaitė bei kiti bibliotekos lankytojai buvo pakviesti žiūrėti filmo „Knygų vagilė“. Tai jaudinanti istorija apie viltį, nuoširdžią draugystę, žmogišką šilumą, apie gyvenimą ir mirtį mažoje gatvelėje. Filme pasakojama jaunos mergaitės Lizelės istorija Antrojo pasaulinio karo fone. Įkvepiančiai graži ir jautri drama sukurta pagal bestseleriu tapusį australų rašytojo Markuso Zusako to paties pavadinimo romaną. 

Vos viena savaitė,  o veiklų­ – kaip iš gausybės rago. Ir visada taip, nes Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos biblioteka – atvira, gyva ir traukianti.   

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos informacija

Contact formŠios dienos vardadieniai