2022-05-16, pirmadienis, 18:56.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

Viduklės seniūnija - rudens šventėje Raseiniuose

2018-09-25, Angelė Šarkienė
Viduklės seniūnija - rudens šventėje Raseiniuose

Šeštadienio orų prognozės nenuteikė optimistiškai - jau nuo savaitės pradžios sinoptikai vieningai tvirtino, kad su penktadieniu baigsis neįprastai ilgai užsibuvusi vasara. Vieni tuo tikėjo, kiti ne, bet į "Rudens bendrystės sodo", o, paprasčiau tariant, į Raseinių rudens šventę skėčius pasiėmė visi. Ir ne tik , - teko ir striukes iš spintų išsitraukti! Dar neišaušus prapliupo lietus, neatrodė, kad jis liautųsi, nes dangų traukė sunkūs pilki debesys, oras stipriai atvėso.

 

Visgi dangus raseiniškių pagailėjo, leido pasiruošti šventei, kuri šįmet buvo ypatinga: Lietuvos atkūrimo šimtmetis, Raseinių miesto 765 metų jubiliejus, o dar ir didis svečias iš Vatikano - popiežius Pranciškus atvyko į Lietuvą.

 

Nepasakosiu apie pačią "Rudens bendrystės sodo" šventę, ją jau aprašė ir dar aprašys kiti. Mano tikslas - pasidžiaugti Viduklės seniūnijos pasirodymu, o jis buvo itin vykęs: seniūnijos palapinė (kiemelis) atrodė labai skoningai, akį traukė samanom apipinti rudeniški krėslai, neperkrautas detalėmis, puikiai rudenį atspindintis bendras vaizdas. O kur dar krėslas, kurį socialiniame tinkle aš jau pakrikštijau "sostu" - jis ypatingai gražiai papuoštas stovėjo užu ilgo stalo priešais Žemaitį, kartu su kitų seniūnijų krėslais. Sulaukė daugybės pagyrų ir "Rudens knyga" (čia irgi mano pavadinimas!) su eilėmis vaisių: slyvų, svarainių, abrikosų, obuoliukų... Visa tai pamatysite nuotraukose - apsakyti tiesiog per sunku.

 

Viduklės kiemelyje veikė taip vadinamos "edukacinės dirbtuvės": Dalia Pušinskienė - žinoma vaško žvakių meistrė, rodė, kaip padaroma žvakė; Rita Lukauskienė darbavosi su chna dažais, ant mergaičių rankų  išpiešdama meniškus ornamentus - tai vadinasi chna tatoo. Norinčių taip pasigražinti netrūko! Lyja ir Vėja Germanavičiūtės ant savo stalelio turėjo viską, ko reikia apyrankei suverti, drauge su užsukusiomis "klientėmis" vėrė apyrankes, konsultavo... Viduklės bendruomenės "Darbščių rankų" būrelio moterys atsivežė savo darytų įvairių gėlių žiedų, kuriais žavėjosi ir labai gyrė praeiviai. Senovinėje geldoje supilti "veidukai" su gražiais palinkėjimais (kaštonai) traukė praeinančius pro šalį - jie žadėjo "laimę", "sveikatą", "džiaugsmą" - žiūrint ką išsitrauksi savom rankom. Vidukliškių moterų ansamblis "Vijūnė" (vadovė Ligita Matelienė) nepriekaištingai pasirodė tarp kitų rajono meno kolektyvų, atliko tris dainas iš savo repertuaro ir susilaukė nuoširdžių plojimų.

 

Viduklės seniūnijos kiemelį aplankė nemažai svečių: tai ir Raseinių meras A. Gricius su palyda, padėkojęs pirmajam seniūnijos asmeniui - seniūnei - už įdėtą darbą ruošiantis šventei ir puikų rezultatą, apsilankė būrys Raseinių politikų, su vienais iš jų - ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

 

Kokia šventė be vaišių stalo? Vidukliškių stalas buvo gausus, ant jo - ir bendruomenių sūriai, pyragai, kepti obuoliai, ir troškinti kopūstai su šonkauliukais, įvairūs mėsos vyniotiniai, gira... Kaip ir dera vaišingiems šeimininkams, užsukusius svečius stengėmės pavaišinti, vaišinomės patys...

 

Seniūnė Daiva Ulinskienė nuoširdžiai padėkojo visiems už idėjas, jų įgyvendinimą, už pagalbą ruošiantis šventei, įteikė įrėmintas padėkas labiausiai prie pasiruošimo šventei prisidėjusiems: tai S.Stanevičiaus gimnazijos kolektyvas, Viduklės komunalinis ūkis, visos Viduklės seniūnijos bendruomenės, Rita Lukauskienė, Raseinių rajono Kultūros centras Viduklėje, (kultūrinių renginių organizatorė Aiva Gailienė), meno vadovės Gerda Lapinskaitė, Ligita Matelienė ir daug kitų. Savo ruožtu mes dėkojame seniūnei - už nelengvą ir atsakingą organizacinį darbą, už kiekvienos smulkmenos apgalvojimą ir koordinavimą!

 

Galima tik pasidžiaugti, kad kasmet Raseiniuose vyksta tokios šventės, kuriuose ir patys galime pasirodyti, ir kitų išmonę išvysti. Šventėje nesimatė nei vieno paniurėlio, puikios nuotaikos nesugadino net tarpais prapliumpantis lietus, nei stiprus vėjas, besikėsinęs pakelti į orą palapines. Daugelis dalyvavusių, manau,  tebegyvena gražiais įspūdžiais, o tie, kas nebuvote - pažiūrėkite nuotraukas.

 

Contact formŠios dienos vardadieniai