2020-02-20, ketvirtadienis, 05:59.     Šiandien Viduklėje saulė teka 07:43, leidžiasi 17:46, dienos ilgumas 10:3.

Viduklėje vėl plazdėjo trispalvės

2019-02-20, paskelbė Gerda Lapinskaitė
Viduklėje vėl plazdėjo trispalvės

Lietuvai – 101-eri! Visai šaliai minint šį gražų gimtadienį, vidukliškiai neliko nuošalyje. Gausus būrys vėliavomis nešinų miestelio gyventojų dalyvavo jau antrąkart S.Stanevičiaus gimnazijos bendruomenės organizuotoje eisenoje miestelio gatvėmis.

Eisenoje dalyvavo Viduklės savanoriai, S.Stanevičiaus gimnazijos jaunieji šauliai, gimnazistai, jų mokytojai ir tėvai, maži,  jauni ir pagyvenę vidukliškiai. Skambant patriotinėms dainoms, kolona pražygiavo per visą miestelį ir sugužėjo į  Viduklės šv.Kryžiaus bažnyčią, kur buvo aukojamos  šv.Mišios už Lietuvos laisvę.

Šv. Mišioms pasibaigus, visi sutartinai pagiedojome „Tautišką giesmę“. Šventinis koncertas prasidėjo LR Seimo narės Vidos Ačienės sveikinimu, kurį perskaitė jos padėjėja Vaida Trumpiūtė, taip pat sveikinimo žodį tarė Viduklės seniūnė Daiva Ulinskienė. Žiūrovų širdis suvirpino mažosios Dinos Alarbied padeklamuotas eilėraštis „Lietuvėlė“, o jos draugai Viduklės darželio auklėtiniai sušokę lietuvių liaudies šokį „Želmenėlis“, parodė, kad jie, nors ir maži, myli gimtinę. Koncerto vedėjos Aivos Gailienės skaitomas eiles keitė S. Stanevičiaus gimnazijos, Raseinių meno mokyklos Viduklės skyriaus moksleivių bei Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje saviveiklininkių atliekami kūriniai. Regis, net ore tvyrojo šventinė nuotaika, kurią kūrė atlikėjai. Džiugu buvo matyti, kad dainuojama, grojama, šokama buvo iš širdies, iš meilės savam kraštui.

Lietuvoje gyventi gera, nes čia yra viskas, ką tik pasaulis gali mums pasiūlyti. Lietuva – tai tarsi žemės planeta, tik sumažinta. Dykumas čia gali pamatyti Kuršių Nerijoje, savanas – taip pat. Nori pamatyti Amazonės džiungles – nueik į tankų mišką ryškiai šviečiant vasaros saulei, jei Sibiro taigą – patek į tą pačią vietą, apklotą žiemos speigu. Arktines dykumas Lietuvoje atstoja sniego pusnys laukuose, o ledynus – užšalę ežerai.

Lietuva – pats mieliausias kampelis žemėje. Ir gyvuos šis kampelis amžinai, nes jame gyvena darbštūs, gabūs, savo kraštą mylintys žmonės!

 

Contact formŠios dienos vardadieniai