2018-10-20, šeštadienis, 07:56.     Šiandien Viduklėje saulė teka 08:12, leidžiasi 18:19, dienos ilgumas 10:7.

Vasaros šventė Gyliuose

2015-07-29, Jūratė Vyšniauskienė
Vasaros šventė Gyliuose

Vasara įpusėjo... Ūkanoti rytai ir laukuose bąlantys javai vis labiau artina rudenį. „Šventa Ona- duonos ponia“ kviečia susitikti seną duoną su  nauja. Prieš 6-7 dešimtmečius tokiu laiku žemdirbiai jau skambindavo dalgius, ruošdami juos javapjūtei. Šiandieną platūs ūkininkų laukai ilgisi galingų kombainų dainos. Bet nežiūrint tradicijų ir galimybių kaitos, bręstanti duona virpina ne tik žemdirbio, bet turbūt kiekvieno lietuvio širdį: kas gali būti šventesnio už Duoną – gimtinės, motinos rankų, namų šilumos simbolį?

 


Tokia romantinė gaida dominavo liepos 25 d. Gyliuose vykusioje Vasaros šventėje. Susirinko, susibėgo vienas kitą pakvietę kaimynai; iš miestų, net iš užsienio atvažiavo buvę mokiniai. Į smagų vakarojimą užsuko garbingi svečiai:  Viduklės šv. Kryžiaus parapijos klebonas- kunigas A. Stanulis, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Mielinis, Naisių vasaros renginių organizatorius V. Paulauskas, Viduklės seniūnijos seniūnė D. Ulinskienė, UAB „Raseinių komunalinis ūkis“ Viduklės padalinio vadovas K. Visockis.

 

Šventę paskelbė Gylių mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius A. Kuodys ir Gylių bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas. Vedantieji – T. Valickas ir D. Jasiūnaitė-  pasveikino, palinkėjo geros nuotaikos, mielos veiklos visiems šventės dalyviams. O veiklos tikrai netrūko. Jaunimas žaidė tinklinį, varžėsi virvės traukimo rungtyje. Daugiausiai entuziastų sutraukė šaškių ir smiginio varžybos, o daugiausiai juoko skambėjo „slidinėjimo“ žole rungtyje. Mažiesiems šventės dalyviams pasisekė labiausiai. Visą vakarą jie linksminosi ant batuto.

 


Tai, žinoma, ne pirmas bendras Gylių bendruomenės ir Gylių mokyklos- daugiafunkcio centro renginys. Bet jis reikšmingas tuo, kad šioje šventėje gimė nauja tradicija. Nuo šiol kiekvieno bendro renginio metu 3 iškiliausi, labiausiai nusipelnę Gylių krašto žmonės, bus apdovanoti „Mūsų pagarbos“ nominacija- stikline statulėle su gilės logotipu. Šios Vasaros šventės metu buvo apdovanoti pirmieji 3 nominantai.

 

Pirmiausiai visi dalyviai plojo aštuonmečiui Arūnui Baltrušaičiui, pasaulio bušido varžybose iškovojusiam  net 2 medalius- aukso ir sidabro. Sportininko tėveliai, Kristina ir Arūnas Baltrušaičiai, pagrįstai gali džiaugtis ir didžiuotis visais trimis puikiais savo vaikais, bet Arūnui jaunesniajam galvas lenkia visi Gylių  kaimo gyventojai už mūsų krašto garsinimą. Mažasis Arūnas žavi anaiptol ne vaikiška narsa, valia, ryžtu. Linkime jam sėkmingos sportinės karjeros. 

 

Plojimai palydėjo ir kitą kaimo šviesuolę - Liną Jankauskienę. Lina, bendruomenės slaugytoja,  jau daug metų dalina save kaimo žmonėms. Keliasi naktį, pamiršta šventadienius, palieka savo rūpesčius, jei žmogus kviečiasi ją bėdoje. Kaimo žmonės dėkingi už begalinį Linos atsidavimą savo profesijai, aukojimąsi ir nuoširdumą.

 

Trečioji nominantė- Irena Petraitienė, ilgametė pašto darbuotoja, laukiama ir mylima kaip šeimos narė ypač senesnių kaimo žmonių. „Irutės laukiame labiau negu jos atnešamų laikraščių“,- sako ne vienas. Irena ne tik puiki darbuotoja, bet nuoširdus, rūpestingas žmogus, puiki organizatorė, idėjų generatorė Gylių bendruomenėje.

 


Vasaros šventė su rudens prieskoniu...O jį jutome ne tik ragaudami naminę duoną ir sūrį su šviežiu medumi,bet ir sveikindami Onas su brangiu jų vardadieniu, bei pagerbdami Gylių, ir aplinkinių kaimų ūkininkus, duonos augintojus.

 

Nostalgijos atnešė ne tik gražūs vedančiųjų žodžiai, bet ir Nemakščių vyrų dainos. Kaip reta, šią vasarą  šiltą vakarą buvo smagu suktis valso ritmu, klausantis pamėgtų romansų. Jaunimą linksmino merginų grupė iš Viduklės „Be cukraus“. Net fejerverkams sužibus danguje niekas neskubėjo skirstytis. Taip gera susitikti, taip smagu pabendrauti, tiek daug galima pasakyti per vieną vakarą, jei jame širdis šaukiasi širdies...

 


Esame dėkingi visiems organizatoriams, rėmėjams, vedantiesiems, svečiams, muzikantams, draugams ir kaimynams, kad buvote kartu. Vasara dar neišeina, tik šiek tiek kvepia rudeniu. Vasara sako: brangieji, pasirūpinkite tuo, ką užauginote.Elena Norvilienė, Gylių mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius pavaduotoja ugdymui

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai