2020-07-09, ketvirtadienis, 05:02.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:06, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 16:58.

Užgavėnės Gylių mokykloje (1)

2017-03-06, Lina Stasiulevičienė
Užgavėnės Gylių mokykloje

 Užgavėnės Lietuvoje nuo seno švenčiamos triukšmingai, linksmai. Tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai visi metai bus puikūs. Kuo greičiau žiemą išvyti, Gylių mokyklos – daugiafunkcio centro pradinukai į pagalbą pasikvietė draugų iš Ilgižių mokyklos – daugiafunkcio centro. Ir atvyko visa svita: Lašininis, Kanapinis, Ragana, Čigonė ir daugybė kitų keistų ir įdomių šventės  personažų. Juos pasitiko Gylių mokyklos mažieji Užgavėnių dalyviai ir jų mamos  irgi įdomiai persirengę ir pasiruošę linksmai švęsti.

 

 

Susipažinome visi  bendrame šokio ratelyje, o paskui ausis ištempę klausėmės, ką porino svečiai apie Užgavėnių papročius. Daug išgirdome, nemažai sužinojome apie senovinius būrimus, orų spėjimus ir kitas tradicijas.

 

Kai išradingieji svečiai pakvietė žaisti žaidimus, kilo didelis triukšmas ir linksmybių šurmulys, kaip ir pridera per Užgavėnes. Mamos savo jėgas išbandė kovoje su maišais, pilnais šieno. Aktyvaus palaikymo sulaukė ,,žvejai“. Visus užvaldė azartas kuo greičiau taisyklingus sakinius apie Užgavėnes sudėti. Ilgai netilo juokas po madų šou. Užgavėnių šventę paįvairino šokiai, rateliai.

 

Ar žiema tikrai nebegrįš, ar tikrai sulauksime pavasario, buvo spėjama iš Lašininio ir Kanapinio dvikovos baigties. Šie Užgavėnių personažai bandė jėgas traukdami virvę. Kad ir kiek stengėsi storulis Lašininis, dvikovos nugalėtoju vis tik tapo išstypęs džiūsna Kanapinis. Taigi Ilgižių ir Gylių mokyklų mokinukai skelbia, kad šaltoji žiema jau išeina, o pavasaris ne už kalnų. O kad tikrai tikrai pavasarėlis atžygiuotų, jo garbei  suvalgėm kalnus riebių blynų.

 

Už triukšmingas  ir pašėlusias šventės akimirkas tariame ačiū Ilgižių mokyklos daugiafunkcio centro mokytojai Linai Razmantienei, jos mokiniams ir tėveliams.Tikimės, kad tai gražaus bendradarbiavimo pradžia.

 

Gylių mokyklos

mokytoja metodininkė

Lina Stasiulevičienė 

Contact form

 

VAI... 2017-03-07 18:56:11 IP: 89.190.121.133

Gražus mokyklų bendradarbiavimas, šaunuolės abi mokyklos :)Šios dienos vardadieniai