2022-05-22, sekmadienis, 23:31.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:12, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:30.

Studentai Raseinių rajone

2019-11-13, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Studentai Raseinių rajone

Bendradarbiauti pradedančios Raseinių rajono savivaldybė ir Kauno kolegija dalyvauja bendrame projekte: studentų organizuotose „Verslo dienose 2019“, kuriose pristatomas Raseinių miesto įvaizdis.

 

Lapkričio 12 dieną Kauno kolegijoje mintimis apie mūsų rajoną dalinosi Savivaldybės atstovai. Šiandien nemažas būrys Kauno kolegijos studentų atliko tyrimą Raseiniuose. Jie susitiko su meru Andriumi Bautroniu, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėju Armandu Mockumi, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Judita Radavičiene, VšĮ „Atrask Raseinius“ turizmo vadybininke Jurga Nekrošiūte bei Raseinių miesto seniūnijos seniūnu Artūru Milašausku, domėjosi kultūros ir meno renginių organizavimu, viešinimu, jaunimo užimtumu, verslo ir turizmo vystymu, užsienio investicijomis bei kitais klausimais. Studentai apsilankė ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje bei kitose vietose, stebėjo miesto gyvenimą.

 

Ketvirtadienį Kauno kolegijoje bus apibendrinti šio tyrimo rezultatai. Tikimasi, kad šis projektas bus abipusiai naudingas: studentai gaus praktikos žinių, o Raseinių rajono savivaldybės vadovai ir specialistai pasinaudos projekto partnerių įžvalgomis, idėjomis formuojant teigiamą šio krašto įvaizdį.

 

Viduklės bendruomenė vykdo panašų projektą su KTU

Spalio 22 dieną Viduklėje lankėsi Kauno technologijos universiteto Architektūros programos magistrantūros studentai iš įvairių pasaulio šalių.


Atvykę svečiai išsibarstė po miestelį ir savo akimis įvertino vietovę. Nors ūkanotas oras buvo labiau paslapties kūrėjas, tačiau jau patyrusios būsimų architektų akys sugebėjo įvertinti situaciją.


Po pavienės apžiūros visa grupė vyko į galbūt problematiškas/spręstinas miestelio vietas, apžiūrėti ir pateikti jų sprendimų galimybes, remiantis inovatyviausia pasaulyje taikoma praktika.


Vėliau seniūnijos salėje KTU studentai su Viduklės seniūnijos darbuotojais, bendruomenės atstovais, Raseinių raj. savivaldybės atstovais ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazistais surengė bendrą užsiėmimą, kuomet vidukliškiai pasidalinę į grupes ir padedami svečių galėjo pareikšti savo norus, pageidavimus kuriant miestelį. KTU dėstytojos dr. Jurgos Vitkuvienės pasiūlyta žaisminga vietos mentalinio žemėlapio modeliavimo metodika leis studentams lengviau suprasti mūsų poreikius, vizijas bei atskleisti miestelio tapatybę.


Tai buvo maloni patirtis visiems dalyviams, o Viduklės gimnazistams, kuriems nebuvo kalbos barjero, užmegzti ir draugiškus kontaktus.

 


Viduklės miestelio bendruomenė ir Viduklės seniūnija bendradarbiaudama su Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos fakultetu ketina parengti keletą Viduklės miestelio urbanistinės ir architektūrinės koncepcijos variantų.


Bendradarbiavimo esmė – parengti keli Viduklės miestelio plėtros koncepciniai modeliai, apimantys fizinę infrastruktūrą ir jos raidą, o taip pat ir tapatybės įsisavinimo ir komunikacijos aspektus. Atsižvelgiant į rekreacinį ir ekonominį Viduklės miestelio ir jo apylinkių potencialą, manytina, jog architektūrinės koncepcijos būtų naudingos tiek rengiant savivaldybės strateginius planus, tiek ir bendra prasme – pereinat nuo „kietosios“ infrastruktūros sampratos į veiklas akumuliuojančios infrastruktūros sukūrimą. Taip pat nemažiau svarbus ir miestelio tapatybės komunikacijos aspektas siekiant pritraukti turistus ar naujus gyventojus, o tai ir būtų pagrindinė nauda miesteliui.


Numatyta, jog KTU Architektūros programos magistrantūros studentai atlikę žvalgomuosius vietovės tyrimus, taip pat socialinį kokybinį tyrimą bendruomenėje KTU studijų rudens semestro pabaigoje, 2020 metų sausio mėnesį, pristatys savo idėjas architektūrinės koncepcijos forma, vizualizacijų pavidalu.

Contact formŠios dienos vardadieniai