2022-06-25, šeštadienis, 13:22.     Šiandien Viduklėje saulė teka 04:54, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:18.

Rudens piešinys

2019-09-24, paskelbė Loreta Urbonienė
Rudens piešinys

    Ruduo – nuostabus metas. Jis mums dovanoja tiek veiklos, kad tik spėk suktis. Norėdami vaikus supažindinti su rudeniu, jo grožiu bei teikiamų dovanų įvairove, Viduklės darželio  bendruomenė pakvietė dalyvauti neeiliniame rytmetyje – darželio kieme gaminti mandalas panaudojant gamtinę medžiagą ir rudens gėrybes. Mandala- universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis.

     Pirmiausiai, vyko parengiamieji darbai – kiekvienos grupės bendruomenė kelias dienas rinko gamtinę medžiagą, rudens gėrybes, aptarė jų išvaizdą, naudingas savybes, grožėjosi spalvomis ir įvairove, darė darbelius, piešė. Buvo daug gerų emocijų! Labai džiugu, kad į šį procesą įsijungė ir tėveliai.

    Galiausiai, prasidėjo tikras kūrybinis procesas – iš visų sukauptų šakelių, akmenėlių, rudenėlio sunokintų vaisių, daržovių ir gamtinės medžiagos gausybės, vaikai drauge su auklėtojomis darželio kieme leidosi į kūrybinę kelionę dėliodami paslaptingąsias mandalas.

     Mandalų kūrimas yra ypač naudingas vaikams procesas, padedantis formuoti pozityvų savęs vertinimą, nusiraminti, skatinantis norą kurti. Iš viso buvo sukurti 4 skirtingi kūriniai, kurie traukė visų praeinančių akį. Jie visi įdomūs, spalvingi, žavi originalumu, fantazija ir kūrybiškumu. Vaikai vedini savo tėvelių skubėjo prie savo grupės sukurto spalvingo kilimo.

       Dalyvavimas šiame rytmetyje sutelkė grupių bendruomenes, paskatino net ir nedrąsiausius išreikšti save, įkvėpė burtis dažniau ir dar kartą įrodė, kad leistis į kūrybinę kelionę kur kas smagiau, kai toje kelionėje esi ne vienas.

        Džiaugiamės, kad darželio kiemo aplinką papuošė nuostabūs kūriniai.

 

Auklėtoja Regina Morkuvienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai