2019-04-25, ketvirtadienis, 15:31.     Šiandien Viduklėje saulė teka 06:04, leidžiasi 20:53, dienos ilgumas 14:48.

Rudens ir sporto aikštyno atidarymo šventė Gyliuose

2015-10-20, Pryšmančių pagrindinės mokyklos mokytoja Ilona Skužinskaitė
Rudens ir sporto aikštyno atidarymo šventė Gyliuose

Ruduo – krentantys lapai, krepšiai ir aruodai pilni rudens gėrybių, darbų pabaiga. O kur geriau, jei ne rudens šventėje susitikus pasidžiaugti savo sunkiai užaugintu derliumi. Gyliškiai, pamiršę kasdieninius rūpesčius, nebaigtus darbus, spalio 17 dieną rinkosi į rudens ir sporto aikštyno atidarymo šventę.

 

 

11 val. visi buvo kviečiami prie Gylių bendruomenės namų į atnaujintą Uosių gatvę. Gylių seniūnaitijos seniūnaitė J. Vyšniauskienė pristatė, kaip vyko gatvės atnaujinimo darbai, pasidžiaugė, kad iš Raseinių rajono savivaldybės rezervo atsirado lėšų jau šiais metais atlikti gatvės asfaltavimo darbus. Gyliškiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie Gylių kaimo infrastruktūros gerinimo. Atnaujintoje Uosių gatvėje simbolinę juostelę perkirpo Gylių kaimo bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas ir garbūs rajono svečiai. Po iškilmingos gatvės atidarymo šventės visi buvo pakviesti tęsti rudens šventę Gylių mokykloje-daugiafunkciame centre. Nuo bendruomenės namų Gylių kaimo gyventojų, mokytojų, mokinių ir rajono svečių eisena patraukė į mokyklą.

 

 

Susirinkusius šventės dalyvius sveikino renginio vedėjai – Bekampių šeimyna. Gylių kaimo rudens šventės pradžią paskelbė mokyklos direktorius A. Kuodys ir Gylių kaimo bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas. Prasidėjo linksmybės.

 

 

 Bekampienė ragino visus švęsti ir džiaugtis rudenio gėrybėmis, o Bekampis paprašė Gylių kaimo šeimininkių užtiesti stalą per visą dvarą, kad ant to stalo būt viso gero – duonos, sūrio, obuolių, lašinių, kumpio, dešrų... Šeimininkėms baigus puošti stalą rudenio vaišėmis, renginio vedėjai Bekampiai taip pat turėjo parengę dovaną rudens šventei. Visa išsidabinus, kasas išsiskleidus, skruostus išsirausvinus, lūpeles papūtusi, visu grožiu pasirodė Bekampių dukra Agotėlė. Rudens šventėje Agotėlė buvo ryškiausia persona. Bekampiai bandė dukrai surasti gerą vyrą arba bent jau darbą. O rinktis buvo iš ko, nes šventėje dalyvavo daug garbių rajono svečių. Gylių mokyklai ir bendruomenei dovanas teikė ir sveikinimo žodžius tarė Viduklės šv. Kryžiaus parapijos kunigas J. Čičirka, kuris pažadėjo Agotukui darbo duoti bažnyčioje, vėliau į šventę atvyko ir klebonas A. Stanulis, LR seimo narys G. Mykolaitis, LR seimo nario E. Jonylos padėjėja D. Kaupaitienė, Raseinių rajono savivaldybės meras A. Gricius, mero pavaduotoja G. Rašimienė, tarybos nariai – A. Kilčiauskas, G. Šulinskas, Viduklės seniūnijos seniūnė D. Ulinskienė, UAB „Brosta“ direktorius V. Karabinas. Svečiai džiaugėsi, kad rajone vyksta aktyvus gyvenimas, kad Gylių kaimo gyventojai yra darbštūs, o Gylių mokyklai ir bendruomenei linkėjo ir toliau taip puikiai bendradarbiauti. Savo apsilankymu rudens šventę pagerbusius svečius Agotukas apdovanojo rudeninėmis puokštėmis (dėkojame mokytojai L. Skirgailienei už puokščių kompoziciją) ir karštu bučiniu. Nors renginio vedėja Bekampienė ir labai smailino liežuvį, ir visaip stengėsi garbiems rajono svečiams įsiūlyti Agotuką, bet kaip meras sakė yra ištikimas savo komandai. Džiaugiamės, kad Raseinių rajonas turi tokį autoritetingą ir principingą merą.

 

 

Rudens šventėje netrūko juoko ir smagių akimirkų. Gerą nuotaiką visą dieną teikė ne tik geras oras, bet ir renginio programa. Dalyvius linksmino Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis (vadovas J. Juščius), vaikų šokio kolektyvas (vadovė L. Stasiulevičienė), Nemakščių vyrų ansamblis (vadovas Z. Burba). Visi smagiai sukosi valso ritmu grojant Nemakščių vyrams.

 

 

Mokyklos direktorius pristatė naują sporto aikštyną, padėkojo UAB „Brosta“ direktoriui V. Karabinui, savivaldybės tarybos nariams, seimo nariui D. Ulickui, visiems, kurie padėjo įgyvendinti sporto aikštyno projektą. Dabar Gylių mokyklos mokiniai ir bendruomenė galės sportuoti naujame aikštyne. Kunigas J. Čičirka pašventino sporto aikštyną, o mokyklos direktorius kvietė svečius, merą, tarybos narius ir visus renginio dalyvius išbandyti naują aikštyną ir įmesti pirmuosius kamuolius. Po iškilmingo sporto aikštyno atidarymo prasidėjo varžybos. Kas tik norėjo, galėjo registruotis ir dalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse.

 

 

Visą popietę Gylių jaunimas ir suaugusieji aktyviai sportavo, varžėsi įvairiose rungtyse. Renginio pabaigoje vyko sportininkų apdovanojimai.

 

Krepšinio varžybose prizininkais tapo  „Vidukelės“ komanda I vieta, „Žalgiris“ II vieta, „Teams“ III vieta.

 

Mergaičių tinklinio varžybose prizines vietas užėmė „Rudenio mergaitės“ (I vieta), „Lietuvaitės“ (II vieta), „Padaužėlės“ (III vieta).

 

Domino rungtyje nugalėtojais tapo M. ir M. Lukoševičiai I vieta, E. ir D. Kliknos II vieta, D. Gunevičiūtė ir G. Lukošiūtė III vieta.

 

Šaškių varžybose pirmąsias tris vietas užėmė V. Zudmonaitė I vieta, I. Petraitienė II vieta, V. Karalytė III vieta.

 

Kvadrato varžybose I vietą laimėjo „Kamuoliukų“ komanda, II vietą – „Pimpačkiukai“, III vietą – „Linksmuoliai“.

 

Karučių rungtyje I vieta atiteko A. Vaičiui, II vieta – V. Dambrauskui, III vieta – M. Drąsučiui.

 

Smiginio rungtyje stipriausias buvo A. Vaičys I vieta, II vieta džiaugėsi Č. Norkus, III vieta atiteko R. Bertašiui.

 

Padangų varžybose ištvermingiausias buvo I vietos nugalėtojas R. Gunevičius, II vieta džiaugėsi T. Urbonas ir III vieta V. Mikelaitis.

 

Maišų varžybose I vietą užėmė A. Mockutė ir E. Aleknaitė, II vietą –  M. Maksvytis ir M. Drąsutis, III vietą –  T. Norkus ir E. Narbutas.

 

Stalo teniso varžybose nepralenkiamas buvo A. Beišys, kuris užėmė I vietą, II vietą – D. Juščius, III vietą –  R. Radavičius.

 

 

Kol vieni galynėjosi sportinėse rungtyse, kiti gėrėjosi sukurtais rudens darbais iš sodo ir daržo gėrybių, užaugintu gražiu derliumi. Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti Gylių šeimininkių iškeptu kugeliu, R. Zudmonienės ir L. Jankauskienės verdama žuviene. Šventėje netrūko nei pyragų, nei sumuštinių, nei gardaus sūrio ir kumpio. Rudens gėrybių kvapai sklandė ore. O namine gira vaišino Gylių bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas. Dėkojame visiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie rudens stalo kūrimo. Irena Petraitienė padėkojo žvejams, kurie nuo ankstaus ryto kibo į žvejybą. Žvejams buvo įteiktos specialios atminimo dovanos.

 

 

Tęsiant pradėtą tradiciją žmonėms, prisidėjusiems prie Gylių krašto puoselėjimo, buvo įteiktos nominacijos „Mūsų pagarba“ LR seimo nariui D. Ulickui ir rajono tarybos nariui V. Kuzmarskiui už iniciatyvumą padėjus atsirasti naujam sporto aikštynui, Gylių seniūnaitijos seniūnaitei J. Vyšniauskienei už parašytus projektus „Bendruomenės namai – visų namai“ (iš Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos lėšų gauta 1000 eurų finansavimas), „Sportas – sveikata ir bendravimas“ (iš savivaldybės lėšų Žemės ūkio ministerijos gauta 3000 eurų), „Keliauk – pažink“ (iš savivaldybės lėšų gauta 200 eurų). Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorių A. Kuodų už iniciatyvumą kuriant mokyklos aplinką, sporto aikštyno projekto įgyvendinimą.

 

 

Rudens šventėje buvo apdovanoti ir pagerbti pavyzdingai tvarkomos Gylių aplinkos šeimininkai ir ūkininkai. Už naujam gyvenimui prikeltą sodybą padėka įteikta A. ir R. Lukošiams, apie kuriuos papasakojo mokytoja G. Juozapaitytė. L. Jankauskienė pristatė seniausią gražiai tvarkomą sodybą Gyliuose, jos savininkės Mockaitienė J. su dukra Regina. Gražiai tvarkomą gyvenvietės sodybą pristatė mokytoja M. Kačiušienė, o padėka įteikta I. ir E. Gailiams. I. Petraitienė visus supažindino su gražiai tvarkomu vienkiemiu, padėkos įteiktos S. ir K. Dambrauskams, ir gražiai tvarkoma gatvinio sodyba, kurios savininkais išrinkti O. ir V. Mockai. Bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas įteikė padėką mokyklos direktoriui A. Kuodžiui už gražiai tvarkomą mokyklos aplinką. Taip pat išrinkti ir apdovanoti Gylių vyriausias ūkininkas M. Hofertas, kurį pristatė R. Gunevičius, ir jauniausias ūkininkas N. Bridva, apie kurį savo prisiminimais pasidalino buvusi mokytoja M. Kačiušienė. Gylių kaimo šeimininkams ir ūkininkams mokyklos direktorius A. Kuodys įteikė padėkas, o bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas ąžuoliukus. Smagu, kad Gyliuose gyvena tiek tvarkingų ir darbščių žmonių.

 

 

Šventės dalyviai galėjo dalyvauti ir loterijoje. Loterijos bilietas kainavo simbolinį 1 eurą, o prizai buvo įvairūs. Vieni laimėjo triušių, kiti – vištų, ančių, grūdų ar bulvių maišą, rankų darbo uogienes, skalbimo priemones, indus ir daugybę kitų vertingų prizų.

 

 

Rudens ir sporto šventėje netrūko linksmybių, visų veidus puošė šypsenos. Šventę baigėme šiltais apsikabinimais.

 

 

Dėkojame šventės organizatoriams – Gylių mokyklai-daugiafunkciui centrui, Gylių kaimo bendruomenei, šventėms rėmėjams už materialinę paramą ir moralinį palaikymą, visiems, kas buvo kartu ir kūrė gerą nuotaiką, už kartu praleistą laiką. Lauksime visų kitais metais rudens šventėje Gyliuose!

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai