2022-06-25, šeštadienis, 13:12.     Šiandien Viduklėje saulė teka 04:54, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:18.

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija mini Jono Pauliaus II-ojo šimtmetį

2020-11-05, paskelbė Vytautė Garbaliauskaitė
Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija mini Jono Pauliaus II-ojo šimtmetį

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Jono Pauliaus II-ojo metais. Vyresnioji karta pamena šio iškilaus žmogaus, dabar jau paskelbto šventuoju, apsilankymą Šiluvoje. Vyresniems žmonėms suprantama, kodėl Jonas Paulius II-asis vadintas širdžių popiežiumi. Jaunimui tai suvokti kebliau, todėl popiežiaus jubiliejus yra gera proga pakalbėti apie Jono Pauliaus II-ojo indėlį į pasaulio istoriją , apie jo veiklos reikšmę Lenkijai bei Lietuvai.

 

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija įgyvendina projektą “Būkite stiprūs tikėjimo dvasia”. Tokius žodžius Jonas Paulius II kalbėjo Lenkijos jaunimui. Juos išgirdo ir tuometinis Lietuvos jaunimas. Juos girdėjo vidukliškiai per monsinjoro Alfonso Svarinsko pamokslus. Mokiniams tai regisi gilia praeitimi, kurią, projekto metu, jie bando pažinti.

 

Šį projektą finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos–Lenkijos jaunimo mainų fono lėšomis. Birželio mėnesį laukėme viduklėn atvykstant grupės moksleivių iš Lenkijos, Kosov Lacki miestelio licėjaus, bet pandemija pakeitė situaciją ir projektą vykdome nuotoliniu būdu. Tai nėra taip smagu, kaip būtų buvę, susitikus gyvai, bet bendraujame, keičiamės informacijomis, dalijamės patirtimis. Šiek tiek nedrąsu, juolab, kad bendraujame anglų kalba, bet smagu, kad vidukliškiai vaikai angliškai kalba geriau, nei lenkai.

 

Lietuvoje turėjo vykti lenkų ir lietuvių gimnazistų susitikimai, išvykos po Jono Pauliaus II lankytas vietas, seminarai, diskusijos, kūrybiniai užsiėmimai – dėl pandemijos visa tai perkėlėme į virtualią erdvę. Lenkų ir lietuvių moksleivių parengti vaizdo pristatymai praturtina žinias tiek apie Karolį Voitylą, kaip popiežių, kurio bijojo komunistinis SSSR ir kiti režimai.  Abiejų šalių gimnazistai, projekto metu, turi gerą progą diskutuoti pasaulio aktualijų ir Lietuvos – Lenkijos istorinės bendrystės temomis, mokytis tolerancijos ir atvirumo bendraujant.

 

Šiuo metu įgyvendinamas projektas nėra vienkartinis. Viduklės ir Kosov Lacki mokyklos bendrauti sutarusios jau seniau ir draugystę tęsti ketina ilgai. Projektas “Būti stipriems tikėjimo dvasia”– tik viena iš planuotų bendrų veiklų, tačiau būtent jis sudarė galimybę bendrauti nuotoliniu būdu, o tai reiškia – bendrauti daug dažniau, negu važinėjant vieniems pas kitus. Tačiau be abejonės, gimnazistai su nekantrumu laukia pandemijos pabaigos, kad galėtų vieni kitus aplankyti ir Jono Pauliaus II takais drauge pakeliauti, Viduklę aprodyti.

 

Daura Giedraitienė,

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos

dailės mokytoja,  projekto vadovė

Contact form

Šios dienos vardadieniai