2019-08-20, antradienis, 03:38.     Šiandien Viduklėje saulė teka 06:16, leidžiasi 20:52, dienos ilgumas 14:36.

Prieškalėdiniai renginiai Viduklėje

2016-12-18, Angelė Šarkienė
Prieškalėdiniai renginiai Viduklėje

Atėjus pačiomis trumpiausioms ir niūriausioms metų dienoms, stojo viltingas Kalėdų laukimo metas – Adventas.  Jau mūsų protėviai jį išnaudodavo dažniau ir šilčiau bendraudami, burdamiesi vieni pas kitus, užpildydami ilgus vakarus širdžių šiluma, įsiklausymu į save ir savo artimą.

 


Raseinių Kultūros centras Viduklėje, puoselėdamas senąsias tradicijas, jau kelinti metai gyventojams dovanoja Advento popietę – jautraus ir trapaus grožio valandą, skatinančią susikaupti, susimąstyti, apsivalyti sielą ir taip pasiruošus laukti šventų Kalėdų stebuklo.


Į nuostabiai papuoštą salę susirinkę vidukliškiai su jauduliu širdyse įsijungė į Nemakščių meno kolektyvų (vadovai R. Laugalis ir L. Andrulienė) paruoštą teminę programą, suvirpinusią jautriausias sielos stygas, kartu su svečiais
giedojo  reto gražumo giesmes, padėjo uždegti  Advento žvakeles, klausėsi Viduklės parapijos klebono A. Stanulio išmintingo ir subtilaus ganytojiško žodžio.


O popietės dalyvių akyse sužvilgusios ašaros išdavė, jog renginys pavyko – pasiekė širdis.


Likus kiek daugiau nei savaitei iki šv. Kalėdų, į Alf. Svarinsko aikštę priešais bažnyčią buvo atvežta įspūdingo grožio Kalėdų eglė. Ne paslaptis – miške tokios tobulos eglės neauga!.. Tam, kad džiugintų kiekvieno akį, daug darbščių rankų ir širdžių rikiavo visiškai naujas ir neįprastas idėjas, sprendimus, virino konstrukcijas, rišo eglišakius, kabino snaiges, iliuminacijas, kūrė kompoziciją su baltais Kalėdų angelais ir nykštuku briedžiuko traukiamose rogutėse.  Neišsenkančios energijos Viduklės seniūnė Daiva Ulinskienė, Viduklės komunalinio ūkio darbuotojai: padalinio vadovas Kazimieras Visockis, V.Užmedzkis,  E. Šarauskaitė, taip pat K. Andriulienė , V. Vedeckis negailėjo nei laiko, nei jėgų ir Alf. Svarinsko aikštėje sukūrė tikrą kalėdinę pasaką. Ačiū jiems visiems ir tiems, kurių dėl nežinojimo nepaminėjau, už pasiaukojamą triūsą, už miesteliui padovanotą grožį!


Kalėdų eglės įžiebimo vakarą aikštėje būriavosi daugybė žmonių – nuo senjorų iki lopšelinukų. Aišku, daugiausia įspūdžių ir džiaugsmo teko vaikams. Laukdami Kalėdų senelio jie šoko, dainavo, deklamavo eilėraštukus, tuo džiugindami susirinkusius tėvelius, senelius ir visus vidukliškius.


Pagaliau sulauktas Kalėdų senelis padėjo įžiebti įspūdingą ir puošnią eglę, kuri sutvisko visu savo grožiu. Susirinkusiųjų nuotaiką dar labiau pakėlė vakaro dangų nutvieskę spalvingi fejerverkai.


Kultūros centro Viduklėje kolektyvas, organizavęs eglės įžiebimo šventę, Viduklės darželis, S.Stanevičiaus gimnazija ir Viduklės seniūnija – prie šventės prisidėjo visi. Ačiū jiems!


Po eglės įžiebimo kiek sužvarbusius šventės dalyvius Viduklės maltiečiai (vadovė Gerda Visockienė) pavaišino gardžia sriuba, kurią išvirė Senoji Viduklės koldūninė. Nuoširdžiausias ačiū nuo visų valgytojų!  Į aukų dėžutę biro monetos, sugulė banknotai – visi surinkti pinigėliai bus atiduoti nuo gaisro skaudžiai nukentėjusiai jaunai Viduklės seniūnijos gyventojų šeimai.

 

Contact formŠios dienos vardadieniai