2022-05-16, pirmadienis, 18:37.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

Pažinkime savo gimtąjį kraštą

2016-08-03, Jūratė Vyšniauskienė
Pažinkime savo gimtąjį kraštą

Gana dažnai mes galvojame, jog savo laimę sukursime išvykę kažkur svetur, į nežinomus kraštus, neva, kuo toliau – tuo linksmiau. Tačiau tiesa tokia, kad ne visada atstumas gali užtikrinti didžiausias linksmybes, ypač tada, kai renkamos keliones.. Na o Lietuva nėra tokia maža, kaip kad mes įsivaizdavome – mes visi galime prisigalvoti kažko įdomaus, jaudinančio ir nepaprasto, visi galime sau leisti pajusti aistrą ir pažinti su ja kad ir pačią mylimiausią savo šalį.

 

 

Nuvilnijus vasaros šventės „Kai liepos kvepia medumi“ atgarsiams gausus Gylių bendruomenės  narių būrys vėl pakėlė sparnus. Šįkart leidomės į pajūrį. Pabuvojome Mingės kaime, kuriame vietoje įprastų gatvių nusidriekusios vingiuotos vandens juostos. Smagia pramoga buvo plaukimas laivu. Tik plaukiant galima pajausti Nemuno deltos savitumą - nuostabus kraštovaizdis, paukščių karalijos vietos, Kuršių marių platybės.    

                    

Išlipę į krantą Nidoje susibūrėme į grupeles ir patraukėme apsižvalgyti po miestelį. Rodos miestelis nedidelis, tačiau turtingas savo įžymybėmis.

 

Aplankėme Nidos žvejo etnografinę sodybą, kurioje lankytojai gali susipažinti su nerijos žvejų buitimi. Čia eksponuojami baldai, indai bei kiti ūkyje naudoti daiktai.   Gėrėjomės dekoratyvine skulptūra „Neringa“ – tai bronzinis kelių metrų aukščio skulptoriaus J.Ruzgo kūrinys, vaizduojantis jūros bangose besimaudančią moterį, pavadintas „Neringa“, taip interpretuojant Neringos atsiradimo legendą. Pasidžiaugėme vėtrungių ekspozicija Nidos krantinėje. Vėtrungės - įdomūs pamario krašto liaudies dirbiniai, padedantys geriau suprasti nelengvą, bet įdomų žvejų gyvenimą, pajusti jų kūrybiškumą, meilę aplinkos grožiui. Stabtelėjome prie UNESCO paminklo -  Kuršių nerijos įtraukimo į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą atminimo ženklo. Pasėdėjome prie  bronzinės skulptūros dainuojamos poezijos atlikėjui ir autoriui, pramoginių renginių režisieriui, televizijos laidų vedėjui, dainuojamosios poezijos pradininkui Lietuvoje, Vytautui Kernagiui atminti. V. ir K. Mizgirių gintaro galerijoje – muziejuje susipažinome  su Baltijos gintaro istorija, susiformavimu, inkliuzais, spalvų įvairove, apdirbimu. Čia eksponuojama rekonstruota Juodkrantės gintaro lobio kolekcija, galima pamatyti ir įsigyti šiuolaikinių autorių darbų. Nidą sergsti dvi aukštomis pušimis apaugusios kopos. Viena jų – Urbo kalnas, nuo kurio atsiveria neregėto grožio miestelio panorama. Kuršių nerijos istorijos muziejuje pristatomi Kuršių nerijos gyventojų verslai (žvejyba, varnų gaudymas), eksponuojami Nidos akmens amžiaus gyvenvietės radiniai, nuotraukose pristatoma Nidos kurorto XX a. pr. kasdienybė bei nidiškių Froesių šeimos istorija. Pasivaikščiojome rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje -  šiame name  rašytojas su šeima praleido tris vasaras (1930-1932). Vasarnamyje įrengta memorialinė ekspozicija. Matėme ir unikalų Saulės laikrodį – kalendorių.

 

Įspūdžiais apie lankytas vietas dalijomės jau smėlėtame pajūryje – kaip gi nepasipliuškensi jūroje. Oras tiesiog  mus lepino – visą dieną švietė saulė.

 

Autobusui pasukus namų link netilo šurmulys, dainos. Kai kas sugebėjo  Lietuvos ir Brazilijos vyrų krepšinio varžybas pažiūrėti – štai ką reiškia naujosios technologijos... Teigiamų emocijų  pasikrovėme visiems metams.

 

Jūratė Vyšniauskienė

Contact formŠios dienos vardadieniai