2022-05-16, pirmadienis, 19:05.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

Kūrybinė dvasia „Pasakėčių svirnelyje“

2016-09-27, paskelbė Romena Antanavičienė
Kūrybinė dvasia „Pasakėčių svirnelyje“

   Rugsėjo 23 d. filologo Simono Stanevičiaus sodyboje – muziejuje, Kanopėnuose,  vyko kūrybinės dirbtuvės „Pasakėčių svirnelis“, kurias organizavo Raseinių krašto istorijos muziejus ir menininkė Gintarė Norkienė.  Šiose dirbtuvėse aktyviai dalyvavo ir 18 Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinių, dvi mokytojos, kelios mamos ir grupelė Viduklės bendruomenės moterų.

 

         Dirbtuvėlėse buvo galima pasimokyti  lipdyti iš molio, iš medžio drožinėti paukštelius ar skaptuoti paveikslėlius, daryti šieno skulptūras, net restauruoti senus baldus. Tačiau didžiausio populiarumo susilaukė tapymas akrilu ant drobės. Kas bandė nutapyti rudenėjantį klevą ar tik jo lapą, kas ant drobės „guldė “ Kanopėnų laukų peizažą, o dar kitų dalyvių drobės pražydo paskutinių rudeninių gėlių žiedais.

 

         Keletas valandų kūrybinėje dvasioje prabėgo akimirksniu. Projekte dalyvavę mokiniai džiaugėsi išbandę įvairias kūrybines medžiagas, susipažinę su muziejumi ir , žinoma, turėję puikią progą keliolika minučių padūkti sodybos teritorijoje. Moterys džiaugėsi gerai praleistu laiku, pačios stebėjosi, jog jų kūriniai tokie puikūs. Tai tikrai pakėlė jų savivertę ir motyvavo ateities kūrybai.

 

           Dėkojame Gintarei Norkienei, Klemensui Kroliui ir visam Raseinių krašto istorijos muziejaus kolektyvui už galimybę puikiai praleisti laiką, už galimybę pažinti, atrasti.Taip pat dėkojame gimnazijos direktorei Danutei Janukienei už galimybę nuvykti į Kanopėnus ir dalyvauti projekte.

 

           Šis „Pasakėčių svirnelis“ užsidarė.  Belieka gyventi būsimų kūrybinių projektų laukimu.

Contact formŠios dienos vardadieniai