2021-12-07, antradienis, 01:03.     Šiandien Viduklėje saulė teka 08:42, leidžiasi 16:02, dienos ilgumas 7:19.

Knygos „Kęstučio apygardos vadai“ sutiktuvės Viduklės gimnazijoje

2016-03-22, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Knygos „Kęstučio apygardos vadai“ sutiktuvės Viduklės gimnazijoje

 Juozapinių išvakarėse, kovo 18-ąją, į Viduklės Simono Stanevičiaus gimnaziją rinkosi garbūs svečiai: literatūrologai, rašytojai, mokslų daktarai, Simono Stanevičiaus bendrijos nariai, šauliai, kaimyninių ugdymo įstaigų atstovai.  Atvykimo tikslas - ne vien paminėti iškilaus mūsų krašto žmogaus, Šviesios Atminties profesoriaus Juozapo Girdzijausko vardinių, bet svarbiausia - sutikti naują, ką tik išleistą istorinę knygą  „Kęstučio apygardos vadai“.

 


  Renginio svečius pasveikino gimnazijos merginos,  sušokusios tradicinę „Kepurinę“ (vad. Aurelija Balčiūnienė), prasmingais žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi skaitovai Egidijus Skužinskas, Miglė Nacytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė ir dainininkė Jacinta Vaičekauskaitė su grupe. Po to kalbėjo gimnazijos svečiai.

 


   Profesorė Regina Koženiauskienė kalbėjo apie didžios dvasios asmenybes, kilusias iš Viduklės, ir ypač akcentavo Juozapines bei profesoriaus J.Girdzijausko indėlį į lietuvių literatūros mokslą. Rašytojas Eugenijus Ignatavičius prisiminė pirmąją pažintį su J.Girdzijausku per „dirmavonę“ (Sutvirtinimo sakramento suteikimas) Paupyje, pasidalijo prisiminimais apie sudėtingus Lietuvai pokario metus.

 


   Knygos redaktorius, kolegų įvardintas kaip didžiausias knygos atsiradimo iniciatorius, Antanas Pocius įvardijo pagrindinę šios knygos atsiradimo priežastį: „Ieškojome tikrosios laisvės istorijos, tikrosios tiesos. <...> Istorijoje slypi svarbūs dvasiniai šaltiniai“. Knygos recenzentė prof. R.Koženiauskienė sakė, kad „tai knyga, kaip nugalėti baimę ir mąstyti laisvai, ir kad žmonės, aprašyti šioje knygoje, tai žmonės ne sau, o Tėvynei“.  O Mykolo Romerio universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila visiems susirinkusiems pateikė teisinį partizanų kovų paveikslą.

 


   Renginio metu  vardiniais naujosios knygos egzemplioriais buvo apdovanoti geriausiai savo krašto istoriją žinantys mokiniai, taip pat knygos skirtos kai kuriems Viduklės, Paupio, Gylių bendruomenių nariams. Po to žiūrovai šiltai sutiko VDU studentus, paskaičiusius partizanų eilėraščius ir  padainavusius žemaitiškai.

 


  Knygos „Kęstučio apygardos vadai“ sutiktuvės Viduklėje įvyko. Svečiai išsiskirstė, tik liko tvyroti žmonių, tikinčių Lietuva ir laisve, dvasia. Ačiū už šviesią lietuvybės dvasią, gerbiamieji. Iki kitų susitikimų!

 

 

 Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos info.

Contact formŠios dienos vardadieniai