2021-03-02, antradienis, 15:07.     Šiandien Viduklėje saulė teka 07:17, leidžiasi 18:08, dienos ilgumas 10:50.

Jaunas menas Raseiniuose jau šį penktadienį!

2014-06-26, Arūnas Kazlauskas, Raseinių kultūros centro meno vadovas
Jaunas menas Raseiniuose jau šį penktadienį!

   Birželio 27 dieną, penktadienį, startuoja Raseinių rajono kultūros centro projektas „Jaunatis Raseinių miesto Maironio parke“. Terminas „projektas“, galbūt, nėra pats tinkamiausias žodis apibūdinti tokiam įvykiui. Šiais laikais visi, kas tik nori, įgyvendina begalę įvairiausių „projektų“ – nuo skulptūrų iš plastikinių butelių iki pirmojo lietuviško palydovo, kuris jau, atrodo, padarė 1 (vieną) Žemės nuotrauką.

 

 

   Koks gi bus šis mūsų projektas? Jaunatis – toks paslaptingas, daugiaprasmis žodis, tai lyg nematoma šviesa, kuri egzistuoja kažkur kosmose ir vėliau, keičiantis planetų išsidėstymui, pasiekia mūsų Žemę. Menas, kūryba taip pat yra tam tikra dvasios šviesos išraiška, taigi mūsų projektas turi ir kitą pavadinimą – „Jauno meno ciklas“.  Toks yra šio renginių ciklo tikslas – pristatyti gerbiamai Raseinių publikai jaunuosius atlikėjus, menininkus, įvairius meno žanrus – nuo dailės iki elektroninės muzikos. Tai bus ne tik jau žinomi Lietuvoje atlikėjai, tačiau taip pat menininkai, gal dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius savo kūrybiniame kelyje. Vienintelis mūsų pasirinkimo kriterijus – laisva, kūrybinga, nesupančiota jokių stereotipų asmenybė. Pasirodymai vyks miesto Maironio parke, neformalioje ir jaukioje erdvėje su natūralia scenografija, kur įmanomas betarpiškas atlikėjų kontaktas su publika ir išnyksta skiriamoji riba tarp scenos bei klusnių žiūrovų, prikaustytų savo minkštose kėdėse.

 

 

   Trumpai pristatysime pirmojo vakaro, birželio 27-osios įvykius. Po triukšmingos Joninių fiestos tai bus šiek tiek kitokios nuotaikos renginys. 18 val. Raseinių kultūros centro galerijoje – Kauno dailės gimnazijos abiturientų grafikos darbų parodos atidarymas. Tai dar vienas jaunų žmonių žvilgsnis į pasaulį, išreikštas grafikos atspaudais, jausmai ir emocijos, išraižyti ant metalo plokštės ar linoleumo ir įspausti popieriaus lakštuose.

 

 

   Nuo 20 valandos prasidės koncertas Raseinių Maironio parke, šalia Raseinių r. kultūros centro. Šį kartą pagrindinėje programoje dvi jaunos grupės iš Vilniaus – „Such‘a‘trip“ ir „Sheep got waxed“. Nors jų atliekamos muzikos stilius ir skiriasi, tačiau kūrybą jungia bendra jazz, blues, rock  kryptis. Toliau trumpai apie abi šias grupes, kaip jos pačios mato savo vietą šiuolaikiniame muzikos pasaulyje.

 

 

   Grupė „Such‘a‘Trip“ – tai klavišininkė ir vokalistė Ieva Baranauskaitė, gitaristas Dominykas Norkūnas, bosistė ir „back“ vokalistė Indrė Gardauskaitė, būgnininkas ir „back“, o kartais ir „lead“ vokalistas Mykolas Baranauskas bei grupes šilumos spindulėlis - „back“ vokalistė Justina Čiurlionytė. „Such‘a‘Trip“ – tai kelionės motyvas, kurį galima sutikti bet kokioje gyvenimo sferoje, tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Štai, kaip grupė apibūdina savo kūrybą: „Kurdami mažai galvojame apie klausytoją. Menas – tai toks dalykas, kurį kiekvienas žmogus jaučia ir išgyvena skirtingai, tai pernelyg asmeniška, kad galėtų būti universalu. Mes tiesiog perteikiame savą patirtį, kurdami tai, kas mums atrodo gražu“. Na, tai gana provokuojantis pareiškimas, tačiau maloniai kviečiame visus, nebijančius naujų iššūkių, ateiti ir prisidėti prie „Such‘a‘Trip“ kelionės.

 

 

   Ir, pagaliau, aišku, šiek tiek nemandagu taip teigti, tačiau, šiaip ar taip, vakaro žvaigždė – trio „Sheep got waxed“. Muzika, kuri dar niekada, niekada neskambėjo Raseiniuose nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos – tikras, kokybiškas avangardinis džiazas, nors patys atlikėjai savo muzikos taip nevadina. Štai, kaip jų  kūrybą apibūdina muzikos kritikai: „Sheep Got Waxed“ reiškia „Avis buvo nuvaškuota“. Supraskime, egzekucija buvo įvykdyta skambant grupės muzikai. Sunku surasti geresnį palyginimą tam garsui, kurį „Sheep Got Waxed“ kuria. Tai yra ekstremali ir tuo besimėgaujanti muzika. „Sheep Got Waxed“ juodu ant balto įrodo, kad Lietuvoje sukurta muzika gali būti kitokia, nustebinanti, originali. Jie yra aukso grynuoliai, kokių čia seniai nebuvo ir kokių gali reikėti laukti taip pat ilgai.“ („Literatūra ir menas“, 2014 gegužės 2 d.) Skamba pakiliai, ir dabar viskas priklauso nuo pačios Raseinių publikos – ar ji liks kaip nuvaškuota avis, ar  laikysis oriai ir įrodys, kad jau yra pasiruošusi priimti bet kokio žanro muzikos injekciją.

 

 

   Ir tai dar ne viskas. Po abiejų grupių koncerto, naktinėje programoje, planuojame, jog tai galėtų būti laikas tarp 22.30 ir 23 val. - jaunasis kūrėjas iš Raseinių Arintas Lipnickas pristatys savo elektroninės muzikos kompozicijas. Kol kas dar negalime atskleisti visų pasirodymo detalių, tai bus ne tik muzika – eksperimentiniai junginiai su vaizdo menu ir kitomis išraiškos priemonėmis. Naktis, senųjų parko medžio šešėliai, klajojanti Maironio dvasia ir  elektroninės muzikos vibracijos... Jau dabar ima šiurpas krėsti... Pabandykime kartu tai išgyventi...

 

 

   Taigi, iki pasimatymo birželio 27-osios vakarą. Kviečiame visus, įvairiausio amžiaus žmones, nes menas juk yra toks dalykas, kur nėra nei pradžios, nei pabaigos, o žmogaus dvasia juk taip pat niekada nesensta.

 

 

   Tai tik pradžia, ateityje laukia daugiau projekto „Jaunatis Raseinių miesto Maironio parke“ renginių, apie kuriuos informuosime vėliau. Jei kam nors trūksta informacijos, rašykite, skambinkite:

 

Projekto vadovas Arūnas Kazlauskas, el. p. idejuupe@gmail.com, tel. (8 682) 24 218

Projekto koordinatorė Jūratė Minelgaitė, el.p. j.minelgaite@gmai.com,  tel. (8 675) 21 045

 

 

 

 
 
Contact formŠios dienos vardadieniai