2022-06-25, šeštadienis, 13:24.     Šiandien Viduklėje saulė teka 04:54, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:18.

Iššūkis „nuotolinis ugdymas“ priimtas!

2020-04-06, paskelbė Loreta Urbonienė
Iššūkis „nuotolinis ugdymas“ priimtas!

Mūsų šalyje prasidėjęs nuotolinis ugdymas privertė pakeisti ir Viduklės darželio bei Gylių daugiafunkcio centro vaikučių, jų tėvelių bei pedagogų kasdienę rutiną. Netikėtai teko naudoti kitus ugdymo būdus, „prisijaukinti“ informacines technologijas. Nors pedagogės ir anksčiau ugdomosiose veiklose aktyviai ir tikslingai įterpdavo technologijas į ugdomąjį procesą, tačiau dabar teko viską perkelti į skaitmeninę erdvę.

 

      Ugdymo įstaigų durys užvertos, tas tiesa. Tačiau tai nereiškia, kad mažieji neteko galimybės kasdien įgyti naujų žinių, patirčių, sužinoti ko nors naujo. Anaiptol!

 

       Pedagogės nuolat bendrauja su ugdytinių tėveliais per įvairias erdves: elektroninį dienyną „MūsųDarželis“, messenger, sms, pokalbius ir t.t. Ypač džiugu, kad žymiai stipriau tapo išnaudojamos elektroninio dienyno galimybės. Toliau nuotoliniu būdu nenutrūkstamai vyksta ilgalaikių projektų įgyvendinimas: socialinių-emocinių ikimokyklinio amžiaus vaikų įgūdžių lavinimo programa „Kimochi“, socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų ugdymo tarptautinė programa „Zipio draugai“, respublikinis prevencinis projektas „Žaidimai moko“, eTwinning projektas „Vaikai žolynėlių pasaulyje“, respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Sportuoju namuose“. Ugdytinių tėveliams pateikiamos rekomendacijos kaip namuose su savo atžalomis atlikti auklėtojų, socialinės pedagogės, logopedės, meninio ugdymo mokytojos, kūno kultūros pedagogės, visuomenės sveikatos specialisčių atsiųstas ugdomąsias ir lavinamąsias užduotis, eksperimentus, kūrybinius darbus, tyrinėjimus, sportinius ir muzikinius, sveikatinimo pratimus ir t. t.

 

       Pateikiamos pačių pedagogių parengtų informacinių lankstinukų įvairiomis aktualiomis ugdymo temomis elektroninės versijos. Išsiųstos rekomenduojamų straipsnių nuorodos.

 

       Kaip žinia, pradžia nebuvo lengva. Kol suaktyvėjo tėvelių prisijungimai prie elektroninių informacinių erdvių, jiems į namus buvo pristatomi parengtų užduočių paketai.

 

       Visi supranta, kad šis laikotarpis tikrai nėra lengvas ir ugdytinių tėveliams. Tačiau džiaugiamės tikrai aktyviu ir dar aktyvėjančiu grįžtamuoju ryšiu, pateikiama atsakomąja informacija pedagogėms, siunčiamomis nuotraukomis, mintimis, idėjomis, pasiūlymais.

 

      Viduklės darželio bei Gylių daugiafunkcio centro pedagogės yra lanksčios ir bendromis jėgomis su jumis, tėveliai, įveiksime šį naujos patirties iššūkį!!!

 

      Sėkmės visiems! Būkite sveiki ir iki greito pasimatymo!!!

 

      Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Lazdauskaitė

Contact form

Šios dienos vardadieniai