2022-05-16, pirmadienis, 18:32.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

Ir buvo žodžiai tie... (2)

2017-11-29, Jūratė Vyšniauskienė
Ir buvo žodžiai tie...

Rudeniškai lietingą lapkričio 26-osios vakarą Gylių kaimo bendruomenės salėje rinkosi visi romantinį žanrą pamėgę žiūrovai. Jau antrus  metus organizuojamas romantinių dainų vakaras „Ir buvo žodžiai tie...", kuris sukvietė nuo mažo iki seno, subūrė visus bendrai dainai ir vienam širdies ritmui.

 

Renginį lyriniais žodžiais pradėjo jo iniciatorius  Gylių kaimo bendruomenės ansamblio vadovas Juozapas Juščius. Jo vadovaujami dainininkai pirmieji ir dainą užtraukė.

 

Ansamblis žavėjo klausytojus savitu atlikimu ir repertuaru. Tad visi kartu kūrė smagią nuotaiką. Ilgesingomis melodijomis ją papildė J. Rotmanaitės mini ansamblis.

 

Programoje skambėjo labai gerai visiems pažįstami ir pirmą kartą išgirsti lietuviški romansai (P.Širvio, J.Erlicko, S.Nėries eilės). Dainos apie pavasarį, sudaužytas širdis apie išeinančius ir apie sugrįžtančius, apie laukiančius ir nusivylusius. Buvo taip gera stebėti skirtingų kartų žmones susikabinusius už parankių ir į ritmą linguojančius, dainuojančius ir negailinčius plojimų atlikėjams.

 

Romanso magija nunešė klausytojus ten, kur norisi būti mylimam ir pačiam mylėti, kur sunkus išsiskyrimo kartėlis ir neviltis pasimiršta. Nostalgija alsuojančiame romanso pasaulyje gali kaip niekur kitur atsiduoti ir leisti savo širdžiai tikėtis tos nepakartojamos ir kartais nesulaukiamos akimirkos, kai gali būti toks, koks nori, kai nebijai apnuoginti savo taip pažeidžiamos sielos. Kartais būna sentimentalu, bet viskas skaidru ir tikra...

 

Vakarui  baigiantis, netrūko gerų žodžių, palinkėjimų ir apdovanojimų: pasveikinti jubiliatai, gimtadienį švenčiantys bendruomenės nariai. Už gražias dainas, suteiktas emocijas gėlių sulaukė ir kolektyvo vadovas. Apdovanoti ir kiti prisidėjusieji prie šventės.

 

Vėliau dalyviai, neformaliai bendraudami prie stalo, pasidžiaugė suteikta puikia galimybe paklausyti vieni kitų, išplėsti akiratį, susirasti naujų pažįstamų.

 

Jūratė  Vyšniauskienė

Contact form

 

Jūratė 2017-12-18 20:42:24 IP: 78.60.79.13

Ačiū už klaidos ištaisymą.

 

Jūratė 2017-12-13 14:50:03 IP: 83.171.6.14

Iš kur atsirado klaida pavadinime? Siunčiau tekstą be klaidos.Šios dienos vardadieniai