2022-05-22, sekmadienis, 22:33.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:12, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:30.

Gylių kaimo bendruomenės išvyka į Ventspilį

2017-09-09, Ilona Ambrozaitienė
Gylių kaimo bendruomenės išvyka į Ventspilį

Ankstų rugsėjo 2 dienos rytą Gylių kaimo bendruomenė išvyko į ekskursiją Kuržemė-Latvijos Venecija-Ventspilis. Bendruomenės kelionė prasidėjo su nuotykiais. Netikėtai sugedo autobusas. Taigi kelionė prasidėjo pora valandų vėliau. Kelionės dalyviai buvo sunerimę. Tačiau galiausiai pavyko išspręsti technines problemas ir pavyko sėkmingai išvažiuoti, pasiekti savo kelionės tikslą.

 

Pirmas sustojimas – Ventspilis. Šis miestas dar apibūdinamas kaip „Mėlynosios vėliavos paplūdimiu“. Dėl prasto oro bendruomenės nariai negalėjo pasidžiaugti maudynėmis, tačiau oras tikrai nesugadino nuotaikos. Ventspilio miestas skendi gėlėse, turi daug kultūrinių, istorinių paminklų. Nuotaiką kėlė ir daugybė įvairiaspalvių karvių skulptūrų, todėl buvo kur akis paganyti.

 

 Aplankėme du žymius Latvijoje ir visoje Europoje krioklius. Kelionės gidas Raimondas papasakojo apie Ventą  –  plačiausią Europoje upę. Toliau keliavome senoviniu raudonų plytų tiltu, kuris mus nuvedė į miesto centrą. Šis tiltas ypatingas tuo, kad tai XIX a. pab. statinys, kuris tituluojamas ilgiausiu tokio tipo tiltu Europoje. Susipažinę su miesto architektūra, istorija, kultūra, bendruomenės nariai turėjo laisvo laiko pasižvalgyti ir po miesto centrą. Bendruomenė turėjo galimybę pasijusti kaip Venecijoje. Kuldyga dar vadinama ir „Latvijos Venecija“, nes daugumos miesto pastatų sienas skalauja Alekšupitės upės vanduo.

 

Ekskursijos dalyvius pradžiugino ir plaukimas Ventos upe su „Hercogs Jēkabs“ laiveliais. Plaukdami gėrėjomis Ventos, aplinkelio ir geležinkelio tiltais.

 

Po smagaus pasiplaukiojimo laukė kelionė siauruku. Siaurukas kaip transporto priemonė ypatinga tuo, kad tai vieninteliai Baltijos šalyse veikiantys 600 mm pločio siaurojo geležinkelio garo lokomotyvai. Tai savotiškas traktoriaus ir traukinio junginys.Važiuodami siauruku, gėrėjomės Jūrmalos parku, pušynais iki Nuotykių parko.

 

Pakeliui važiuodami aplankėme ir Riežupės smėlio katakombas. Tai įspūdingos 2 km ilgio smėlio urvų trasa, esanti net 8 metrų gylyje po žeme. Bendruomenės nariai pajuto tikrą istorijos dvasią. Po ekskursijos dar turėjome laiko užsukti į parduotuvę ir įsigijome latviškų lauktuvių. 

 

Gylių kaimo bendruomenės nariai džiaugiasi kelione, nes patyrė daug teigiamų emocijų, grožėjosi ne tik miesto architektūra, bet ir atėjusiu rugsėju. Dėkojame Gylių kaimo bendruomenės pirmininkei Irenai Petraitienei už iniciatyvumą ir šaunią kelionę bei kelionės gidui Raimondui Petroševičiui už profesionalumą, įdomius ir linksmus pasakojimus! Viskas buvo puikiai!  Tikimės, kad Gylių kaimo bendruomenės laukia dar daug tokių smagių kelionių!

 

Kelionės dalyvė

Edita Kliknienė

 

 

Contact formŠios dienos vardadieniai