2017-11-21, antradienis, 14:06.     Šiandien Viduklėje saulė teka 08:16, leidžiasi 16:17, dienos ilgumas 8:i.

Grįžo iškėlę galvas

2015-07-24, Gediminas Kučinskas

Net penki medaliai- toks Raseinių karatė klubo „Bushi-do“ sportininkų kraitis grįžus iš JKA pasaulio čempionato, vykusio birželio 19-21 dienomis Olandijoje, Vlissingeno mieste.

Treneris Gediminas Jakubauskas tikėjosi mažiau medalių, nes tai buvo tarptautinis turnyras, kuriame kovėsi iš 20 šalių, tad dalyvių buvo itin daug ir sportininkai atstovavo įvairioms karatė mokykloms. Be to, kovos vyko ne ant mūsų sportininkams įprasto tatamio, o ant plikos dangos,tačiau raseiniškiai pranoko visus lūkesčius.

Arūnas Baltrušaitis iškovojo net du medalius. Kata rungties auksas, 8 metų karatistui, atiteko nepaisant to, kad jam teko grumtis su vyresniais varžovais. O Arūno kumite rungtyje iškovotas sidabras lengvai galėjo virsti auksu, jei ne grubios sekretoriato klaidos, išmušusios jaunąjį sportininką iš vėžių. Arūnas jau buvo beįveikęs savo varžovą pusfinalyje, tačiau sekretoriatas suklydo ir pergalę įskaitė kitam sportininkui. Tik peržiūrėjus filmuotą medžiagą pavyko įrodyti, kad tai buvo klaida. Tačiau, Arūnui vis tiek teko kovoti papildomą kovą, kurioje jis priešininką įveikė puikiu smūgiu į galvą (kurį teisėjai įskaitė tik iš antro karto) bei papuolė į finalą. Gaila, tačiau finale Arūnas buvo pernelyg atsargus ir pralaimėjo dvikovą.

Kitas „Bushi-do“ kovotojas- Eimantas Adomavičius- į Raseinius parvežė sidabrą.

Likusius du medalius atsiėmė broliai, kautis atvyko iš Londono. Domantas Stankus savo amžiaus (kohai) grupėje iškovojo aukso medalį, o jo brolis Andrius Stankus suaugusiųjų čempionate iškovojo gražias pergales, bei užėmė antrąją vietą.

Tokie geri rezultatai pasiekti tik bendro sportininkų, tėvelių ir trenerių darbo dėka. Žinoma, treneris nepamiršo padėkoti ir remėjams, nes tokios tolimos kelionės kainuoja nepigiai.

Pasak G. Jakubausko, klubas kuria ambicingus planus ir ketina dar sėkmingiau pasirodyti suaugusiųjų čempionate.

Artimiausioje ateityje treneris ir sportininkai tikisi tinkamai atstovauti Raseiniams, Garliavoje vykstančiame Lietuvos moksleivių JKA karatė čempionate.