2020-07-06, pirmadienis, 08:11.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:03, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:4.

Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Aš noriu gyventi tik čia!” Mažosios viduklės kaimų bendruomenės kiemelyje

2019-06-21, paskelbė Gerda Lapinskaitė
Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Aš noriu gyventi tik čia!” Mažosios viduklės kaimų bendruomenės kiemelyje

Gražia ir prasminga tradicija tapusią dviejų seniūnijų - Nemakščių ir Viduklės - atstovų sueigą po atviru dangumi šalia tą juodą dieną menančių plieninių geležinkelio bėgių niekaip nepriskirsi eiliniam renginiui. Tai - istorijos pamoka, kuri byloja skaudžios lietuvio patirties išmintį: atleisk, bet daryk viską, kad tai nebūtų pamiršta ir niekada daugiau nepasikartotų.

 

Vedančiosios _Lina Andrulienė (RRKC Nemakščiuose) ir Aiva Gailienė (RRKC Viduklėje) - su tautiniais kostiumais, jų parinktos eilės Tėvynės meilės, tremties ir vilties temomis, visų susirinkusiųjų sugiedotas Lietuvos himnas,  šaulio Juozo Kašinsko rankose laikoma trispalvė, žodžiai ne iš lapelio, o iš širdies: Viduklės seniūnijos seniūnė Daiva Ulinskienė ir Nemakščių seniūnijos seniūnas Remigijus Laugalis. Tylos minutė, skirta pagerbti mirusių tremtinių atminimą ir žvakutės, uždegtos prie paminklo bendruomenės kiemelyje. Savo, tuomet dar paauglio, prisiminimais pasidalino su mumis buvęs tremtinys Ildefonsas Garbaliauskas, tik neseniai paskelbtus faktus apie tremtinių traukinį paviešino vidukliškė istorijos mokytoja Eugenija Verygienė. Mintis ir jausmus šia skaudžia  tema išsakė kalbėjęs Pranas Laurinavičius.

 

Mažosios Viduklės kaimų bendruomenės kiemelyje skambėjo tautiškos, patriotiškos dainos, kurias atliko Barbora Šaltytė su tėčiu Andriumi, Viduklės moterų vokalinis ansamblis "Ringė" (vadovė Gerda Lapinskaitė), visiems patiko RRKC Nemakščiuose duetų -  Eligijos ir Remigijaus, taip pat Andriaus ir Remigijaus - atliktos dainos.

 

Neabejoju, kad ši istorijos pamoka mums  pažadino daug prislopintų jausmų, nes pakviesti pasivaišinti prie balta staltiese uždengto stalo, tik ir kalbėjome apie tai, kad, laimei,  mūsų karta nematė karo, nepatyrė tremties baisybių, kad sveikas protas nugalės ir tautos gyvens taikoje.

 

Nuoširdžiausias ačiū už gražų vaišių stalą Viduklės ir Nemakščių seniūnams Daivai Ulinskienei, Remigijui Laugaliui, labai dėkingi už bendradarbiavimą ir pagalbą Mažosios Viduklės kaimų bendruomenės pirmininkei Inesai Petrauskienei ir visam bendruomenės aktyvui. Norisi padėkoti  ne tik organizatoriams RRKC Nemakščiuose ir Viduklėje darbuotojoms, bet ir visiems dalyvavusiems, kad pabuvome kartu susikaupimo valandą, susimąstėme apie amžinas vertybes - Tėvynę ir Laisvę.

 

Baigiant norisi perduoti šios istorijos pamokos metu nuskambėjusią mintį:

būtų nuostabu ir prasminga, jeigu ateityje minint Gedulo ir Vilties dieną prie mūsų, vyresnės kartos atstovų,  prisidėtų ir jaunimas, abiejų seniūnijų mokyklų bendruomenės. Tai užtikrintų, kad skaudi Lietuvos istorijos data niekada nebūtų pamiršta.

 

Angelė ŠARKIENĖ


Nuotraukos Angelės Šarkienės

Contact formŠios dienos vardadieniai