2022-05-16, pirmadienis, 18:55.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

Diskusijos apie smurtą artimoje aplinkoje

2017-03-25, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Diskusijos apie smurtą artimoje aplinkoje

Kovo 21-22 dienomis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai tęsė teminius renginius Raseinių rajone įgyvendindami projektą „Lietuvos ir Norvegijos policijos bendradarbiavimas ir gebėjimų stiprinimas kovojant su smurtu artimoje aplinkoje ir smurtu lyties pagrindu“.

 

        Policijos pareigūnai Viduklės miestelyje, Pašešuvio ir Užkalnių kaimo gyvenvietėse kalbėjo apie smurto problemą Raseinių rajone.

 

         Diskutuodami apie smurto artimoje aplinkoje priežastis, susitikimo dalyviai sutarė, jog viena dažniausių smurto priežasčių – alkoholis. Išgėrę žmonės veliasi į konfliktą, kuris dažnai baigiasi muštynėmis, daiktų daužymu ir triukšmu namuose. To liudininkais būna vaikai, kurie neretai tampa ir smurto aukomis. Smurto artimoje aplinkoje padarinius jaučia ne tik smurtą patiriantys asmenys ir jų šeimos nariai, jie neigiamai veikia ir visuomenę.

 

              Pareigūnai pabrėžė, kad siekiant sumažinti smurto artimoje aplinkoje mastą, pirmiausia reikėtų keisti pačių smurto aukų požiūrį į jų skriaudėjus. Smurtautojo elgesys neturėtų būti toleruojamas. Apie smurtą artimoje aplinkoje gali pranešti ne vien nukentėjusieji, bet ir jų kaimynai, draugai, socialiniai darbuotojai, seniūnai. Visuomenės nariai privalo suvokti, jog smurtas šeimoje nėra vien privatus šeimos reikalas, prieš kurį galima užmerkti akis. Svarbu siekti, kad visuomenė geriau atpažintų smurtą artimoje aplinkoje, gautų daugiau informacijos apie smurto artimoje aplinkoje žalą, prevenciją, pagalbą jį patyrusiesiems, bausmes už jo naudojimą, taip pat smurtinio elgesio keitimą ir taptų jam nepakanti.

 

           Į susitikimą su gyventojais atvyko ir Probacijos skyriaus bei Priešgaisrinės priežiūros specialistai. Probacijos pareigūnai supažindino su skyriaus veikla, vykdomu darbu su teistais asmenimis, pristatė mediacijos taikymo galimybes, o ugniagesiai vardino pagrindines gaisrų ir nelaimų priežastis, įspėjo gyventojus, kad nedegintų pernykštės žolės, o pastebėję tokius gaisrus, nepraeitų pro šalį.


 

Contact formŠios dienos vardadieniai