2018-11-20, antradienis, 13:12.     Šiandien Viduklėje saulė teka 08:14, leidžiasi 16:18, dienos ilgumas 8:4.

Bibliotekų savaitė Pryšmančių bibliotekoje

2017-05-03, Nijolė Salemonavičienė
Bibliotekų savaitė Pryšmančių bibliotekoje
Šiais metais vyko jau 17 – oji Nacionalinė bibliotekų savaitė. Jos metu bibliotekose vyko įvairūs renginiai, skirti įvairaus amžiaus lankytojams. Neaplenkė jie ir mūsų bibliotekos.
 
 
Antradienį mažieji bibliotekos lankytojai turėjo galimybę išvykti „Į svečius pas meškučius“ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, kur juos pasitiko vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Jolanta, Asta ir Milda. Jos ir pakvietė „pabendrauti“ su meškučiais. Ir kokių tik jų nebuvo – ir meškiukas Rudnosiukas, ir Pedingtonas, ir Kung Fu panda ir daug daug kitų. O bibliotekininkė Asta paskaitė ir pasakėlę apie meškiną ir įkyriuosius triušiukus. Paskui mažieji susitiko su įvairių knygų herojais. Ten buvo ir Raudonkepuraitė, ir baisusis vilkas, kuris, pasirodo, yra ne toks jau ir baisus, ir bjaurusis ančiukas ir kiti įvairiausi pasakų veikėjai. Bibliotekininkė Jolanta rodė knygutę, o mažieji ieškojo parodytos knygutės veikėjų. Dar buvo ir tokių knygų herojų, kurie su savimi nešiojosi knygutes – tokių mažieji dar nebuvo matę. O jau knygų knygelių pasirinkimas – mūsų bibliotekoje tokių tikrai nėra, tad vaikams džiaugsmas neišpasakytas. Kai kurios netgi pačios pasakas sekė, reikėjo tik klausytis.
 
 
O ketvirtadienį su trečiokais vykome į susitikimą su  dailininkais, iliustratoriais. Pirmiausia visi gavo „Knygų šalies piliečių" pasus, kuriuose įrašius savo vardą, pavardę ir nupiešus savo veidą, jie buvo patvirtinti antspaudu. Vėliau susitikimo su Brailio rašto žinovu Vytautu Gendvilu, kuris labai įdomiai papasakojo apie šio rašto atsiradimą. Didelį susidomėjimą sukėlė nedidukė spausdinimo mašinėlė, kuria spausdina aklieji ir silpnaregiai. Vaikai turėjo atlikti užduotį – parašyti šia mašinėle savo vardą ir norą. Pasirodo, tai ne taip paprasta, žymiai paprasčiau rašyti kompiuteriu ar paprasta spausdinimo mašinėle, kur visos raidės yra, o čia reikėjo susikaupti ir labai atidžiai spausdinti. 
 
 
Atlikę šią sudėtingą užduotį, keliavome pas kitus menininkus. Vienur iš medžio kamienų išpjautomis ripkomis darėme antspaudus, kitur gaminome knygutes, kurias reikėjo išsikirpti, susiūti ir iliustruoti. O kadangi jau buvome pramokę gudrybių spausdinant, kai kurie sugalvojo į savo knygą įrašyti užslaptintą informaciją.
 
 
Nors norėjosi ir daugiau pamatyti ir sužinoti, tačiau dėl laiko stokos turėjome grįžti atgal neišbandę visų galimybių. Visos kelionės metu dalijomės įspūdžiais, aptarinėjom ką matę ir girdėję. 
 
 
 
N. Salemonavičienė
Pryšmančių filialo
Vyresn. bibliotekininkė
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai