2020-05-28, ketvirtadienis, 10:23.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:03, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 16:49.

Adventinė popietė Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre (1)

2013-12-23, paskelbė Vytautė Garbaliauskaitė
Adventinė popietė Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre

Raskime laiko pabūti kartu

  Kas gali būti gražiau už buvimą kartu? Kartu – tai tėtis, mama, sūnus, dukra, močiutė, mokytojas... šią nuostabią akimirką patyrėme ir mes – Paupio mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė.

Gruodžio 13 d. susirinkome į vieną būrį. Popietė prasidėjo mokinių dainelėmis, giesmelėmis. Išbandėme ne vieną adventinį žaidimą, burtą. Labai smagu buvo stebėti mokinių organizuotą viktoriną  „Ką žinai apie Kalėdas?“ tėvams. Tėveliai šauniai pasirodė, neišsigando suktų klausimų.

   Prisiminėme senuosius papročius – gaminome eglutės žaisliukus iš šiaudų. Mamų ir vaikų pagaminti papuošimai buvo sukabinti ant liūdno medelio. Žinoma, jis po to nušvito visomis saulės šviesomis. Nekantraudami laukėme vieno ypatingo įvykio – plotkelių kepimo. Šį stebuklą mums sutiko pademonstruoti buvusi ilgametė Paupio parapijos vargonininkė Staselė Giedraitytė. Plotkelių kepimą visi matėme pirmą kartą! Sužinojome, kad tai labai sunkus ir kruopštus darbas. Staselė mums pasakojo, kad plotkelės yra kepamos prieš adventą, iš švęsto vandens ir pačių geriausių miltų. Žinoma, mes kepėme ne iš šventintų produktų. Iškeptos plotkelės pirmą advento sekmadienį nešamos pašventinti į bažnyčią. Taip pat viešnia mums sakė, kad keptuvė sveria net 7 kg! Todėl norime padėkoti Janinai ir Tomui Mačiuliams, kurie padėjo Staselei vykdyti šią nuostabią misiją.

Adventas – atleidimo, atsiprašymo, dėkojimo metas. Todėl mokyklos administracija padėkojo mokiniams, kurie I-ą trimestrą baigė gerai ir labai gerai. Linkėjo ateityje siekti tik geresnių rezultatų.

Galiausiai susirinkome prie adventinio stalo, kuris tėvelių, mokytojų dėka buvo nuklotas adventiniais patiekalais. Vaikai nekantravo pasivaišinti, tačiau mes juk ir susirinkome to, kad jiems paaiškintume, kaip reikia elgtis prie Kūčįų stalo. Todėl pakvietėme direktorių pasidalinti plotkele su visais. Mokiniai nusižiūrėdami direktorių, darė tą patį. Popietę užbaigėme prie bendro adventinio stalo.

Tikybos vyresn. mokytoja Daiva Matusevičienė

 

 

 

Contact form

 

panelė 2014-01-11 19:37:50 IP: 89.117.43.133

Tai ar mokame būti kartu?Šios dienos vardadieniai